Не.Повторното стартиране се забавя след изключване, за да се защити съоръжението.
Спокойно не е проблем.
Това се получава от хладилния агент,който циркулира вътре в климатизатора.
- цената (търсим ниска цена)
- тишина при работа на машината
- трябва ни преди всичко за охлаждане(има алтернативен начин за отопление)
- не търсим отопление стаите са предназначени за туристи през лятото
- Трябва ни, за да ни топли и охлажда, но топленето е по-важно..................и т.н.
Този въпрос е важен за нас, има случаи когато клиента търси възможно най-евтин вариант, по някога е важно климатикът само да охлажда, друг път е важно просто да е тих без значение от цената, така, че клиентът може и трябва да постави своите изисквания, за да можем ние от Коста Клима да бъдем максимално полезни!
Стандартен монтаж (за сплит-ситема от стенен тип), при което се съблюдават следните условия: външният блок се монтира на достъпни места (под прозорец, на балкон или балконна стена) и не са необходими услугите на алпинисти, специални вишки и високи скелета. Дължината на тръбния път не превишава 3 метра и няма вкопаване на тръбния път в стените (не препоръчваме вкопаване) без декоративни ПВЦ канали.
През зимата това е нормално. Водата се образува във външното тяло по време на саморазмразяване. Ако водата капе на неподходящо място, може да се постави вана за отвеждане на конденза.
Топлообменникът представлява медна тръба с алуминиеви ламели за увеличаване на площта. Задачата му е да пренесе температурата от околния въздух към фреона и обратно. Фреонът тече през медната тръба, като отдава или отнема температура от въздуха и по този начин, загрява или охлажда алуминиевите ламели. В режим на отопление, топлообменникът, намиращ се във външното тяло на климатика, отдава студен въздух навън, а вътрешният – отнема от студения въздуха в помещението. Обратно – при режим на охлаждане, топлообменникът на външното тяло отдава топлина навън, а този на вътрешното – отнема от горещината в стаята.
Много хора си мислят, че спирайки климатика през зимата ще спестят от сметките за ток. Това обаче не е така що се отнася до начина на работа на инверторните компресори. Те са така интелигентно създадени, че при достигане на зададената температура работят на ниски обороти, като консумират много малко ток, а домът Ви не изстива. Така не се получават резки температурни разлики и необходимост от наваксване на температурата и работа на пълна мощност за продължително време, което води до увеличаване на сметката за ток. Не се препоръчва изключването на климатика сутрин и включването му отново вечер след прибиране. Ако жилището се напуска за по-продължително време: една седмица или повече, то тогава е необходимо да се изключи.
Той е компонент от климатика, който управлява посоката на движение на фреона. Той насочва фреона от компресора или към вътрешното, или към външното тяло на климатика, в зависимост от зададения работен режим.
Defrost е режим за размразяване, активиращ се в случаите, когато се натрупа скреж или лед по външното тяло на климатичната система.
През зимния период, когато външните температури са около и под нулата и има валежи от сняг или дъжд, вероятността външното тяло на климатика да се заледи е доста голяма. Точно тогава след определен период от време в зависимост от марката и вида на климатика се включва режимът за размразяване.
1.Проверете конденза дали не се е запушил.
2.Измийте филтрите.
3.Обадете се на Коста Клима да ви почистят климатика
Климатикът има топъл старт. Изчакайте до около 5 минути. Системата е проектирана да започне работа само след достигане на определена температура.
За да важи гаранцията на климатика ви, той трябва да бъде монтиран от оторизирани лица .
Да.Това се нарича мултисплит система и може да се монтират до 5 вътрешни тела.
Не. Правилно поддържаният и използван климатик не може да предизвика алергия или друго заболяване.Необходими са правилна поддръжка и редовно почистване. Някои части на климатика често се овлажняват и трябва да се хигиенизират, за да се предотврати образуването на плесени и бактерии.
1.Не е желателно под 25°C
2Амплитудата външна/вътрешна да не е по голяма от 6°C.
Средният живот на климатиците е 7-9 години,това непрече добре поддържани климатици да имат живот и над 15 години.
Не. По този начин винаги в едното помещение ще бъде много по-топло или студено от другото. Ще претоварвате климатика и ще увеличите значително разхода на електроенергия, а вероятността да настинете през лятото става огромна.
Отговор: Това е нормален процес на обезскрежаване. При този режим в топлообменника на външното тяло навлизат горещи фреонови пари, за да разтопят образувалата се по него скреж. Това е нормално да се случва на период от около 40 мин, като в зависимост от външните температури може да бъде на по-кратък или по-дълъг период. Процеса на обезскрежаване се индикира от вътрешното тяло чрез специфично за модела мигане на контролните лампи.
Проверете батериите на дистанционното и дали климатикът е включен в захранващата мрежа. Също така проверете за изгорял предпазител и зададеният режим на работа.
1.Измийте филтрите на климатика.
2.Проверете дали сте на правилния режим на работа.
3.Вдигнете/намалете градусите.
4.Изключете климатика от захранването и го включете след 5 минути.
Когато се пренебрегва правенето на профилактиката първо губим ефективността на климатика, второ непочистените силно замърсени климатици изразходват повече енергия.
Препоръчва се поне 2 пъти в месеца да се почистват прахосъбиращите филтри на вътрешното тяло, но колкото по-често го правим, толкова по-добре за самата машина.
За да работи един климатик безпроблемно и дългосрочно е необходимо технически обслужване веднъж годишно.
Профилактиката се извършва с цел подобряване на ефективността на климатика след експлоатацията си в двата режима на работа и води до намаляване разхода на енергия.
Периодичната профилактика спасява Вашия климатик от сериозни повреди и удължава живота му.
Проверете филтрите на климатика под предния капак на вътрешното тяло. Те трябва да се мият през 2 седмици с течаща вода. Важно, филтрите имат определен период на действие.
В следствие на продължителната работа на климатика и повишаване на температурата, пластмасовите части се разширяват, което води до пукане.